środa, 30 marca 2016

Artystycznie #3

Heii!

Mam dla Was kolejną dawkę moich rysunków, które chyba bardzo przypadły Wam do gustu. Pierwsza będzie róża, którą pokażę Wam w dwóch etapach jej powstawania. Postanowiłam wstawić też rysunek prostej stylizacji, orła w locie i pandy, która ma być kopią tej namalowanej (możecie ją zobaczyć w tym poście). Nie robiłam do niej tła, ponieważ miś zajmuje prawie całą kartkę i zarośla czy dżungla mogłyby tylko zepsuć efekt :)

piątek, 25 marca 2016

Czy możemy się zmienić?


Czy człowiek może się zmienić?
Nie i tak.
Np. taki uczeń, który dokucza innym i nie jest lubiany. Jego prawdziwe 'ja' jest złe i złośliwe, ale ile można wytrzymać brak przyjaciół? Uczeń z dnia na dzień staje się miły i koleżeński. Zaprzyjaźnia się z jakąś osobą i jest z siebie zadowolony... Ale zaraz! On się nie zmienił, tylko przystosował do otoczenia i innych ludzi. Jego prawdziwa natura jest zupełnie inna.

sobota, 19 marca 2016

DBzP#5 Jak znaleźć id gadżetu?


Heii!

To już (a może dopiero) piąty post z serii DBzP. Tym razem pokażę Wam jak w kodzie HTML bloga znaleźć id gadżetu, który jest potrzebny do np. kodu CSS na rozwijany gadżet. Może brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest bardzo proste.

niedziela, 13 marca 2016

Antystresowe kolorowanki


Kolorowanki dla dorosłych coraz bardziej podbijają polski rynek. Możemy je znaleźć w większości kiosków czy księgarni i w końcu wydaje nam się, że wszystkie są do siebie podobne, a co za tym idzie - mało oryginalne. Nieprawda! Pośród wielu, być może rzeczywiście podobnych do siebie kolorowanek, znajdują się prawdziwe perełki. Ostatnio od wydawnictwa Kaktus dostałam dwa diamenciki spośród antystresowych kolorowanek.

wtorek, 8 marca 2016

Top 10 - najlepsze książki

Heii, kochani!

Tym razem przychodzę do Was z moją listą dziesięciu najlepszych książek (moim zdaniem). W tym mini rankingu znajdują się książki, które czytałam nawet 4 lata temu, ale jednak zapadły mi w pamięci i bardzo dobrze je wspominam. Opisy będą krótkie, żeby nikogo nie zanudzić, haha :)

wtorek, 1 marca 2016

To Twoje życie - wszystko zależy od Ciebie

'Hmm... Jakie studia wybrać? Zostało tak mało czasu... Wydaje mi się, że architektura wnętrz to dobry pomysł. Uwielbiam takie 'artystyczne' kierunki. Ale zaraz! Przecież muszę iść na medycynę - to było marzenie mojej babci. Nie mogę jej zawieść. Nie lubię biologii i ten kierunek wydaje mi się nudny, ale zrobię to dla babci...'
 I to jest błąd! Nie możemy podejmować tak ważnych decyzji pod wpływem prośby/zachcianki kogoś innego. Zdanie różnych osób może nam pomóc, ale nie powinniśmy traktować go jako wyroczni. Pamiętajcie, że potem to WY będziecie musieli, np. pracować w zawodzie, który wybraliście ze względu na babcię, a niekoniecznie Wam odpowiada. Nieciekawa perspektywa, prawda?