wtorek, 27 września 2016

Tego nie lubię - stereotypy

Blondynki są głupie.
Osoby ubierające się w dresy palą i ćpają.
Ludzi z tatuażami trzeba unikać, bo nie ma z nich nic dobrego.
Osoby z rudymi włosami są fałszywe.
Basia ma nadwagę, bo na pewno je bez opamiętania.


Na pewno każdy z Was słyszał o stereotypach. Są to z góry ustalone wyobrażenia o danych osobach, sytuacjach itp. Z góry oceniamy ludzi po ubiorze, wyznaniu, pochodzeniu, tatuażach, fryzurze... Są też bardziej powszechne przykłady. Wyobraźcie sobie, że mamy drugą połowę marca. Teoretycznie jest to jeszcze chłodny miesiąc, ale ten dzień jest wyjątkowo ciepły (przypuśćmy, że na termometrze mamy około 20 stopni). Przy takiej temperaturze zazwyczaj zakładamy zwykłą bluzkę, a nawet t-shirt i idziemy do miasta czy szkoły. Ale zaraz! Przecież jest marzec! Musisz koniecznie założyć kurtkę - bez gadania! Kogo obchodzi, że się spocisz?


środa, 21 września 2016

Q&A #4

Hej! Dzisiaj przygotowałam dla Was małe Q&A. Część pytań jest od czytelników, a część wybrałam z różnych LBA, do których byłam nominowana (nie robię ich na blogu, ale czasami wybieram kilka ciekawych pytań i odpowiadam na nie w tego typu postach).


czwartek, 15 września 2016

Wakacje minęły, zdjęcia pozostały

cardigan - new yorker | crop top - new yorker | spodnie - no name
Hei! Jak mija Wam pierwszy miesiąc szkoły? Ja jestem już po dwóch sprawdzianach i całej masie kartkówek. Nauki jest sporo, ale cały czas udaje mi się wygospodarować trochę czasu wolnego. Chwila odpoczynku po 7-8 godzinach spędzonych w szkole przyda się każdemu. Muszę też dodać, że uczenie się idzie mi o wiele łatwiej (no, może nie łatwiej, ale z nieznanego mi powodu mam do tego większą motywację i chęć) niż rok temu. Może to skutek tego, że rok szkolny dopiero się zaczął i tymczasowo mam na to siły... Miejmy nadzieję, że nie ;)
Na dworze panują upały, ale można już zauważyć, że około 20 robi się ciemno. Zdjęcia wstawione w tym poście też robiłam w bardzo gorący dzień, ale wtedy o godzinie 8 wieczorem było jeszcze bardzo jasno. Tak - to zdjęcia z wakacji. Nie są idealne, ale mają w sobie coś takiego, że podobają mi się bardziej niż inne wakacyjne fotografie. Może to zasługa słońca?

czwartek, 8 września 2016

How to save money?Ile razy ktoś próbował zaoszczędzić pieniądze na nowy komputer, lustrzankę czy rower i ile razy mu się nie udawało? Uzbierał 100zł i wydał je na ubrania, kosmetyki lub niepotrzebny gadżet. Wszystko przez brak silnej woli i dobrego pomysłu na oszczędzanie pieniędzy. Jeśli macie podobny problem, to mam dla Was kilka sposobów na uzbieranie oszczędności.

piątek, 2 września 2016

Artystycznie #4

Hej❤

Dzisiaj przygotowałam dla Was posta z moimi wakacyjnymi rysunkami. Jak widzicie (lub za chwilę zobaczycie) są tylko trzy pracę. Dlaczego? Żeby coś narysować muszę mieć ciekawy pomysł i przede wszystkim chęć do tego, a trzeba też mieć pod uwagą fakt, że namalowanie obrazka potrafi zająć wiele czasu.