środa, 26 października 2016

A night out - my routine


Hej kochani!
Dzisiaj, razem z firmą Rabble, przygotowałam dla Was posta o mojej przedimprezowej rutynie. Każdy z nas lubi czasem iść na imprezę, małą domówkę u znajomej czy po prostu spotkać się gdzieś z przyjaciółmi. Wiadomo też, że każda dziewczyna lubi w takich sytuacjach dobrze wyglądać. Odpowiednio dobrany strój, fryzura i makijaż to podstawa.
A jak wyglądają te przygotowania u mnie?

czwartek, 20 października 2016

I'm sick

Hej wszystkim!
Jak mija Wam październik? Ja trzy ostatnie dni spędziłam w domu. Złapałam paskudne przeziębienie, które nie dawało mi logicznie myśleć. W takim stanie nie dałabym rady napisać dobrze różnych sprawdzianów i kartkówek, dlatego stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zostanie na kilka dni w domu. Trochę odpoczęłam i aktualnie wracam już do zdrowia. Mimo kataru, który cały czas mnie jeszcze męczy, jutro planuję iść do szkoły. Nie było mnie tylko trzy dni, a już narobiłam sobie sporych zaległości w sprawdzianach itp. Nie chcę mieć jeszcze większych.
Jedynym plusem tej sytuacji jest fakt, że moja twarz odpoczęła od makijażu. Każdej dziewczynie polecam, żeby nie malowała się jeśli nie musi. Jeżeli wiecie, że danego dnia nigdzie nie wychodzicie, to dajcie swojej skórze odpocząć. Na pewno dobrze jej to zrobi.

sobota, 15 października 2016

Podwójne standardy


Jeżeli kobiety przeklinają, są źle wychowane. 
Jeżeli mężczyźni klną, wszytko jest w porządku - to normalne.

Mechanik czy kierowca ciężarówki to zawody tylko dla facetów. 
Kobiety w ogóle nie powinny w nich pracować.

Najlepiej byłoby, gdyby kobiety wcale nie pracowały, tylko zajmowały się domem i dziećmi. 
W końcu to mężczyźni są od zarabiania i spełniania się w pracy.


Podwójne standardy to z góry ustalone zdania o różnych osobach, grupach, kobietach i mężczyznach. Często wykorzystuje się w nich fragmenty stereotypów, z którymi zresztą też są w pewien sposób powiązane. Nienawidzę myślenia typu "Jesteś kobietą, która jest taka i taka, to na pewno jesteś...". Przykład? Kobieta pijąca piwo w klubie. 'Jest płytką osobą, która codziennie chodzi na imprezy, kuso się ubiera i zależy jej tylko na dobrej zabawie i facetach'. A teraz zamiast kobiety dajmy mężczyznę. 'Pewnie wrócił późno z pracy. Jest zmęczony. Miał ciężki tydzień i musi się trochę zrelaksować i odpocząć'.

niedziela, 9 października 2016

Autumn inspirations #2


Hej!
Dzisiaj przychodzę do Was z jesiennymi inspiracjami. Pewnie nie jestem jedyną osobą, która nie lubi tej pory roku. Na dworze robi się coraz zimniej, a o 18 jest już ciemno. Zdecydowanie nie mój klimat, ale cóż zrobić?
Na poprawienie humoru zapraszam do obejrzenia kilku inspiracji.

poniedziałek, 3 października 2016

Owl with sequinsHej kochani!
Jak minął Wam pierwszy miesiąc szkoły? Mi te 4 tygodnie zleciały bardzo szybko, ale być może to zasługa tego, że nauczyciele nas nie oszczędzali i po szkole miałam co robić. Zadań domowych było mnóstwo, a nauki jeszcze więcej. Skończyło się na trzech wypisanych długopisach, 17 kartkówkach i 7 sprawdzianach/wypracowaniach. Niezły wynik, co?