niedziela, 29 października 2017

Szachownica

Hei! U Was też jest tak wietrznie i deszczowo? Mi ta pogoda zdecydowanie nie służy. Miałam już nadzieję, że w tym roku uda mi się przetrwać jesień bez żadnego przeziębienia. Niestety coś nie wyszło, bo już drugi dzień boli mnie gardło i czuję się trochę 'przymulona'. Lepsze to niż grypa, hah.

W ten weekend postawiłam na odpoczynek. Niby to nic nowego, bo od tego te dwa dni są, ale chyba wszyscy doskonale wiemy, że zazwyczaj nie różnią się one od przykładowego poniedziałku. Sporo czasu musimy poświęcić na naukę i w efekcie nie mamy kiedy odpowiednio odpocząć czy się wyspać (wstawanie przed 6 w końcu zaczyna męczyć). Tym razem stwierdziłam, że już nic mnie nie obchodzi i nagle znalazłam mnóstwo czasu na czytanie, rysowanie i inne pasje. Na ogół takie podejście 'mam wywalone' nie jest zbyt dobre, ale ile można siedzieć nad książkami? Czasem trzeba trochę przystopować i dać sobie chwilę na odetchnięcie.niedziela, 22 października 2017

Ubrania z chińskich stron po kilku miesiącach noszenia #2


Hej! Ostatnio na blogu pojawiła się wishlista. Postanowiłam zostać w temacie ubrań i dodać post opisujący stan ubrań po przynajmniej kilku miesiącach użytkowania. Pierwszy wpis z tej serii znajdziecie tu - klik. Wyjaśniłam tam, na czym właściwie polega ta seria i jaki ma ona cel. Zapraszam do przeczytania!

niedziela, 8 października 2017

Zasada numer 1 - (NIE) szanuj innych


Po co szanować innych? Ich zdanie, przekonania, religię czy po prostu człowieka jako jednostkę. Przecież mamy własne zdanie i jesteśmy też o wiele bardziej wartościowi. Inni nic nie znaczą, żyją w błędzie, a my możemy 'wciskać' im własne przekonania. Wyjdzie im to na dobre, a przy okazji staną się odrobinę mądrzejsi (tylko odrobinę, bo w końcu nie stać ich na zbyt wiele).

Problem w tym, że tak nie jest.